Не перерахувати вже наших розповідей про знахідки землеподібних планет у зоні населеності. Але майже усі знайдені тіла – у тому числі через обмеженість технічних можливостей космічного телескопа "Кеплер" і наземних інструментів – багато більше Землі, що змушувало учених обмовлятися: оскільки нам невідомо, які саме умови панують на планетах, важчих за нашу, але багато легших за газових гігантів, оскільки ми не можемо упевнено заявляти про те, що тамтешні умови підходять для життя земного типу.

Весною нестача вітамінів переслідує навіть тих, хто не обмежує себе в харчуванні. Але якщо ви дотримуєтеся посту, слідкувати за кількістю корисних речовин в меню потрібно особливо уважно. Навіть тимчасова відмова від продуктів тваринного походження може стати причиною нестачі заліза. Цей мікроелемент в основному є в червоному м'ясі, яловичій печінці і відповідає за утворення червоних кров'яних тілець і транспортування кисню крові до м'язів. Запідозрити, що в організмі не вистачає заліза, можна за такими ознаками: шкіра стає блідою, сухою і починає лущитися, знижується апетит, ви постійно відчуваєте слабкість і втомленість, з'являється задишка. Якщо помітили в себе всі ці симптоми, значить, настав час переглянути свій пісний раціон.

Нові дослідження учених США та Великобританії свідчать, що значна частина води Сонячної системи утворилася раніше самої системи. Результати своєї роботи автори опублікували в журналі Science.

GipsokartonУчені з Іспанії розробили таку заміну гіпсокартону, яка може «сама собою» підтримувати «кімнатну» температуру в приміщенні.

Як показали експерименти з випробування нової технології, плити нової заміни гіпсокартону товщиною в 38 міліметрів у п'ять разів ефективніші, ніж скрізь використовуваний гіпсокартон, а показник ефективності рівняється з 15-сантиметровим шаром цегли.