Відкрита спільна дискусія про те, як примусити державного службовця піклуватися долею України і громадянина, а не власною за ініціативою Товариства „Знання" України і громадської організації „Поступ" розпочалася 2 квітня 2014 року в конференц-залі Товариства „Знання".
У заході взяли участь більше ста представників різних громадських організацій та об'єднань, зокрема антикорупційних, учасника Євромайдану, міністра молоді і спорту Дмитра Булатова, науковців Університету сучасних знань, екс-керівника зовнішньої розвідки України генерал-лейтенанта Леоніда Рожена та інших.
В ході жвавого і відвертого обговорення учасники зосередилися на таких питаннях, як мета люстрації, що таке люстрація і для чого вона проводиться, які принципові підходи при її проведенні? Йшлося про те, що люстрація це не покарання, і не політичні репресії, а очищення, відсторонення від влади певної категорії громадян. Це формування нової системи влади. Громадська організація „Поступ" вважає, що в країні треба провести люстрацію лише двох категорій чиновників: всіх народних депутатів і за всі часи, президентів. У проекті запропонованого „Поступом" закону про люстрацію пропонується лише дві статті, якими забороняється займати будь-які виборні посади в Україні тим особам, які двічі або більше разів приймали присягу народного депутата, а термін люстрації встановлюється десять років з дня набуття чинності закону. Хто ж такий закон в нинішній ситуації прийме? Що робити з тими, хто не був народним депутатом, а брав активну участь у розкраданні України?
Звучало багато й інших конкретних, а часом і надуманих пропозицій. Виступів було досить багато. Зазначалося, що в Україні такого досвіду немає, а про те, як робилася люстрація в інших країнах ще мало відомо. їхній досвід треба досконало вивчити і виробити українську практику.
Голова правління Товариства „Знання" Василь Кушерець" і член ради „Поступу" Святослав Стеценко висловилися за продовження дискусії і вироблення спільних конкретних пропозицій і закликали всі громадські організації взяти в цьому активну участь.