Міжнародна група вчених опублікувала в науковому журналі Nature звіт про дослідження, що пояснює природу отриманих з чорної діри загадкових радіосигналів.

Йдеться про таємничі радіосигнали, отримані за допомогою телескопа Parkes в Австралії. Вчені встановили, що вони виходили з надмасивної чорної діри в галактиці Arp 220. Природу сигналів досі пояснити не вдавалося.

Вчені створили комп'ютерну модель, яка допомогла розгадати таємницю. На думку дослідників, радіосигнали народжуються в результаті вивільнення великої кількості енергії в процесі засмоктування чорною дірою свого оточення. Ця енергія у вигляді потужних коротких імпульсів і поширюється у Всесвіті, що отримали назву FRB (Fast radio bursts), які тривають усього кілька мілісекунд. За останні роки вчені зафіксували 17 таких сигналів. Раніше було висунуто кілька гіпотез щодо їх походження. За однією з них, сигнали є наслідками космічних катастроф, і дане дослідження її підтверджує. Відповідно до іншої, джерелом імпульсів також можуть бути нейтронні зірки з сильним магнітним полем (Сегодня, 11 Квітня 2016).