Президет України Петро Порошенко 17 листопада 2016 року на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки підписав Указ «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року» (№ 509/2016).

У Києві пройшла У11 Всеукраїнська виставка винаходів школярів «Майбутнє України». На ній експонували свої найновіші розробки юні таланти із 23 областей. Журі виставки підбило підсумки. 42 переможці отримали грошові призи – по 5 тисяч гривень за перші місця, по 3 тисячі - за другі і по 2 тисячі – за треті.

Американські вчені виявили підземне заморожене море на Марсі. Сукупну масу водяного льоду в космосі можна порівняти з кількістю води в озері Верхнє, що розташоване на кордоні Канади і США. Воно є найбільшим за площею прісним озером світу.

Археологи в Єгипті розкопали стародавнє місто, вік якого оцінюється більш ніж у 7 тисяч років. На місці розкопок виявлено будівлі, інструменти, побутове та кухонне начиння, а також величезні гробниці.

Над питанням, чому одні люди можуть спокійно дожити до 90 років, а інші ледве дотягують до 60, постійно ламають голову тисячі вчених по всьому світу. І от, схоже, італійські науковці зуміли знайти одне з пояснень такому явищу. За їх спостереженнями, довгожителів відрізняє особливе циркулювання крові та специфічні фізичні характеристики артерій.

Найточніший атомний годинник розробили фізики з Національного інституту стандартів і технології (National Institute of Standards and Technology). Про це повідомляє Daily techinfo.

Юрій Чистяківський – фізико-хімік, вчений в галузі кінетичної хімії, автор понад 150 наукових праць з фізико-хімії, науковий радник президента США Д. Ейзенхауера.

Народився 18 листопада 1900 року в Києві, в родині науковців.

Навчався у другій Київській гімназії.