Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки з січня 2017 року проводить прийом робіт на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року до першого квітня, на здобуття премії Президента України для молодих учених 2017 року - до першого березня («Урядовий кур’єр», 27.12.2016).

Кабінет Міністрів України Постановою №1047 від 28 грудня 2016 року «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах» установив перелік спеціальностей (спеціалізацій), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі.

Учені створили батарейку з паперу та бактерій. Про цю новину вони розповіли в журналі Advanced Materials Technologies.

Міністерство екології Франції запустило першу в світі автомобільну дорогу з покриттям, виконаним із сонячних панелей. Про це з посиланням на The Guardian, повідомляє "Економічна правда".

З другої половини 2017 року українці зможуть отримувати довідки і ставити цифровий підпис за допомогою смартфона.

За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, головна перевага сервісу – зменшення контакту громадян з чиновниками і в слідстві - боротьба з корупцією.

Експерти Науково-дослідного центру NASA розробили проект будинку для майбутніх колонізаторів Марса. Він зможе захистити їх від агресивного навколишнього середовища.

Про це повідомляє сайт NASA. Будівля для астронавтів має бути стійкою до широкого діапазону температур на поверхні планети - від -140 до 20 градусів Цельсія. Також вона має захищати від космічного випромінювання.

Американським хімікам вдалося знайти новий спосіб, як за допомогою сірководню "ремонтувати" пошкоджені клітини внаслідок так званого окислювального стресу. Своє відкриття вчені описали на сторінках "Journal of the American Chemical Society". 

«Не забути, не забувати – якраз те, що єднає живих з тими, хто за обрієм» - простий закон людського життя

У цій підрубриці редакція продовжуватиме публікувати імена української еліти, якою могла б пишатися держава, про тих, кого нищили слуги Кремля в концтаборах, на каторжних роботах під гаслами боротьби з українським буржуазним націоналізмом.