Кабінет Міністрів України прийняв Розпорядження «Про започаткування роботи із cтворення в Україні Центру підтримки технологій та інновацій» (№ 20-р від 17 січня 2018 р.). Документ опублікований 24 січня 2018 року в газеті «Урядовий кур'єр».

У Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова студенти опановують систему керування електроприладами та електричними апаратами. Така можливість у них з’явилася нещодавно в лабораторії, де встановлено з навчальною метою обладнання на основі сучасних енергоефективних енергоощадних технологій.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про утворення Національної служби здоров’я України» ( № 1101 від 27 грудня 2017 р.).

dogdНауковий світ давно замислювався над тим, як деякі генетично схожі віруси з'являються в різних частинах світу, і навіть мають глобальний характер.

Останні дослідження, проведені міжнародною командою вірусологів з США, Канади та Іспанії, розкривають незвичайний процес, про який раніше вченим навіть не снилося.

Ніхто вже не має жодного сумніву, що в майбутньому будемо мати просунутих роботів зі штучним розумом, роль яких буде в покращенні якості життя кожного мешканця нашої гарної планети. Керівник SoftBank'у заявив нещодавно, що за 30 років наше взуття стане розумнішим за нас. Чи варто чогось боятися? Ні.

Незабаром на Місяці може з’явитися просунута космічна обсерваторія, дякуючи якій більш докладніше зможемо досліджувати космічний простір, який нас оточує. International Lunar Observatory Association (ILOA) i Moon Express власне оголосили, що погодилися на співпрацю з метою доставлення першого телескопу організації на Південний полюс Місяця у 2019 році.

Під час тестування в Австралії спеціального рятівника - дрона Little Ripper Life Saver команда випробовувачів одержала повідомлення про те, що поряд з ними двоє підлітків у відкритому морі. Оператору вистачило всього 70 секунд на те, щоб підняти дрон у повітря, довести його до місця пригоди і скинути спеціальне рятувальне пристосування, яке розкривається після падіння у воду.

Учені продемонстрували, що імпульс світла можливо не лише загальмувати, але й повністю зупинити в особливій точці.

Це не просто амбіції – це реальні плани. Компанія Ілона Маска хоче забезпечити доступ до мережі в найвіддаленіші куточки планети.

У суботу, 17 лютого 2018 р., SpaceX проведе черговий запуск Falcon 9. Згідно з планом, багаторазова ракета доставить на орбіту іспанський супутник Paz для радіолокаційного спостереження і два тестових супутники для роздачі інтернету Microsat 2a і 2b.

Лев Окіншевич (7.02.1898 – 7.11.1980)

Народився в Петербурзі у білорусько-чеській родині. Майбутній історик називав себе білорусом, цікавився історією і культурою свого народу.