ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», щоб не відставати від нових технологій та ідей Маска, ініціює створення в Україні плавучої платформи для запуску ракет у космос. Про це повідомив генеральний директор підприємства Сергій Війт.

"Україна не має власного космодрому, хоча тільки Південмаш спеціалізується на ракетобудуванні та здійснює зовнішньоекономічну діяльність з 23-ма країнами, в тому числі Європи. Нам давно потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити її можна на Херсонщині", - сказав Війт. Він повідомив, що нещодавно спілкувався з колективом Херсонського державного заводу "Паллада", на якому виготовляють плавучі споруди (доки). За його словами, там готові до співпраці та партнерства.

"Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Необхідно враховувати, що деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві Паллада, - анонсував генеральний директор Південмашу появу космодрому в Україні. -Додамо, що в 2018 році Україна пропонувала побудувати космодром на території Австралії».

ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова" створене у 1944 році, вважається одним із флагманів виробництва ракет-носіїв і супутників в Україні. У квітні 2017 року Південмаш підписав з компанією S7 Sea Launch Limited контракт на виробництво і поставку 12 ракет-носіїв серії "Зеніт" для дослідження і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних програм "Морський старт" і "Наземний старт" ( за: Новини науки та техніки, Ukr.Media, 26.02.2019).