Президент України Володимир Зеленський підписав Розпорядження «Про призначення грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2019 рік» (№242/2019-рп від 9.08.2019 р.).

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про Єдину інформаційно-аналітичну систему управліення соціальною підтримкою населення України (E-Social)» (№ 676 від 17 липня 2019 р/).

Старший викладач Сумського національного аграрного університету, який працює на кафедрі технології харчування, кандидат технічних наук Дмитро Бідюк за особливі досягнення у розбудові країни за 2018 рік удостоєний премії Кабінету Міністрів України. Його доробок полягає в розробці та виготовленні харчових екологічно чистих пакетів, посуду, які можна використати як харчові продукти чи переробити, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

7 серпня у місті Хандан в китайській провінції Хебей запустили роботів-поліцейських, які оснащені новітніми технологіями штучного інтелекту та розпізнавання обличчя.

Аналітики постійно говорять про те, що в недалекому майбутньому роботи замінять людей в багатьох професіях. Однак, за даними нового дослідження вчених Мюнхенського технічного університету, працівникам легше сприйняти, що їх замінять на роботів, ніж на інших людей.

Штучний інтелект підказує бармену, в якому порядку розливати напої. Також вказує на тих людей, які промайнули до барної стійки повз чергу.

Британська компанія DataSparQ створила технологію на основі штучного інтелекту. Новітня технологія для барів розпізнає обличчя людей в черзі та підказує, в якому порядку варто обслуговувати клієнтів.

«Науковці зі всього світу працюють над тим, щоб запустити надшвидкісний вакуумний потяг – Гіперлуп. Капсули з пасажирами літатимуть спеціальними тунелями зі швидкістю понад тисячу кілометрів за годину. Розробляти такі капсули взялися команди молодих науковців із провідних університетів світу.

Вченим вдалося знайти можливе джерело швидких радіосплесків, тобто сигналів, на їхню думку, з космосу.

У ході дослідження вчені простежили за спалахами магнітара ХТЕJ 1810-197, що демонстрували «незвичайну схожість» з FRB (магнітарами). Проте цього недостатньо, щоб однозначно стверджувати, що загадкові сигнали є наслідком активності магнітарів, але на даний момент це найбільш правдоподібне пояснення їхньої природи.

Під таким заголовком в УНІАН з’явилася стаття, в якій пишеться про те, що система штучного інтелекту, яка генерує реалістичні історії, вірші й статті, була оновлена. Генератора тексту створила компанія OpenAI. Оригінальна версія машини була визнана «надто небезпечною», щоб її оприлюднювати.

Вчені виявили на гірському хребті Середній Атлас в Марокко останки найдавнішого динозавра. За даними палеонтологів, стегозавр, якому належать ці останки, жив на Землі 168 мільйонів років тому.

Ембріон з ДНК кота передали сурогатній мамі-кішці. Китайська компанія успішно створила копію кота.

Індійська організація космічних досліджень ISRO опублікувала першу фотографію Місяця, зроблену апаратом Chandrayaan-2.

Фотографія була зроблена камерою LI4 апарату Chandrayaan-2 з висоти близько 2650 км від поверхні, повідомляє India Times.