Указом Президента затверджено склад Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки. Головою Комітету затверджений президент Національної академії наук України Патон Борис Євгенович.

Міністерство цифрової трансформації оголосило конкурс - 15 найкращих технологічних стартапів будуть представляти Україну на 10-й глобальній конференції підприємців та інвесторів "Startup Grind Global 2020" у Кремнієвій долині.

У травні 2019 року концентрація вуглекислого газу в атмосфері вперше перевищила позначку 415 часток на мільйон (ppm). Такими є дані спостережень океанографічного інституту США Scripps, який з 1958 року щоденно вимірює рівень вуглекислого газу на горі Мауна Лоа на Гавайях.

На Рівненщині 6 світлофорів , що встановлені на пішохідних переходах, працюють від енергії сонця. Кошти на це витрачені із державної програми з безпеки дорожнього руху.

На Сумщині незабаром з’явиться потужна електростанція, що працюватиме на вітровій енергії. Її потужність становитиме 250 МВт.

Конструкторське бюро «Південне» завершило збирання льотного зразка супутника дистанційного зондування Землі «Січ-2-1».

Тіло членистоногої морської істоти добре збереглося завдяки жорсткому й міцному екзоскелету. Його знайшли учені з Гарвардського університету. Скам’янілості більше 500 мільйонів років.

На це питання детально відповіла академік Європейської академії природничих наук, Міжнародної академії екології, Міжнародної академії біотехнологій, доктор сільськогосподарських наук, автор більш як 60 публікацій в сфері харчування тварин і людини, автор більш як 30 винаходів, в тому числі 7 винаходів із застосуванням мінеролу, лауреат багатьох премій та нагород, завідувачка кафедри дієтології Європейського інституту міждисциплінарних досліджень та освіти з центром в м. Ганновері Німеччини Людмила Миколаївна Борисенко. Вона активний пропагандист і організатор руху за здоровий спосіб життя з мінеролом в столиці та в регіонах України під назвою «Органічна Україна», безпосередній учасник досліджень щодо вивчення впливу мінералу на організм людини в Інституті кардіології ім. Н.Д. Стражеска, науковому Центрі радіаційної медицини , Інституті педіатрії, акушерства та гінекології, Національному медичному університеті ім. А.А. Богомольця та в інших науково-дослідних лабораторіях та клініках України.

Її можна використовувати не лише в медицині, а й в громадських установах та побуті, наприклад: на дверних ручках чи поручнях, для обгортки харчових продуктів. Останнє допоможе знищити сальмонелу, лістерію та інші бактерії, які можуть бути в їжі.

Головним світовим інноватором 2019 року, безсумнівно, став Ілон Маск, який робить технологічні прориви одночасно в кількох наукоємних галузях.

Його компанії представили революційну технологію підключення мозку людини до комп'ютера, вивели на орбіту перші 60 супутників для суцільного покриття планети інтернетом, здійснили керований зліт і посадку на прототипі міжпланетного корабля Starship, виготовили електромобіль-пікап у стилі кіберпанк Tesla Cybertruck.

Комісія з ядерного регулювання США дозволила американському стартапу NuScale побудувати в штаті Айдахо (США) випробувальну атомну електростанцію. Стартап збере там 12 невеликих реакторів. Старт роботи намічений на 2026 рік.

 

У листопаді 2019 року на віттер-сторінці британського авіаносця "Королева Єлизавета" з'явилося вражаюче відео польоту резервіста Королівських морських десантників Ричарда Браунінга на реактивному ранці.

Після багатьох років розробок і низки невдач під час випробувань у грудні 2019 року стартап The Ocean Cleanup заявив про перший успішний запуск системи, яка щороку збирає океанічне пластикове сміття в пасивному режимі.

У звіті "Технології, медіа та телекомунікаційні передбачення 2020" експерти Deloitte стверджують, що сучасні технології роблять велосипед швидшим, простішим і безпечнішим.

"Все більше і більше велосипедистів виїжджає на дороги, їх кількість буде тільки зростати, — пишуть автори дослідження. — Ми прогнозуємо, що у 2022 році відбудеться на десятки мільярдів велосипедних поїздок більше, ніж у 2019 році".

Групі дослідників та лікарів з Франції вдалося навчити повністю паралізовану нижче шиї людину подумки керувати рухами екзоскелета. Йому в мозок імплантували датчики, які передавали костюму рухові команди.

У результаті 28-річний француз Тибо зміг пройти понад 100 метрів і виконати прості рухи руками. Свою роботу автори описали в медичному журналі The Lancet.