- Деталі
- Перегляди: 1442
Указом Президента затверджено склад Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки. Головою Комітету затверджений президент Національної академії наук України Патон Борис Євгенович.
- Деталі
- Перегляди: 1432
Міністерство цифрової трансформації оголосило конкурс - 15 найкращих технологічних стартапів будуть представляти Україну на 10-й глобальній конференції підприємців та інвесторів "Startup Grind Global 2020" у Кремнієвій долині.
- Деталі
- Перегляди: 1496
У травні 2019 року концентрація вуглекислого газу в атмосфері вперше перевищила позначку 415 часток на мільйон (ppm). Такими є дані спостережень океанографічного інституту США Scripps, який з 1958 року щоденно вимірює рівень вуглекислого газу на горі Мауна Лоа на Гавайях.
- Деталі
- Перегляди: 1547
На Рівненщині 6 світлофорів , що встановлені на пішохідних переходах, працюють від енергії сонця. Кошти на це витрачені із державної програми з безпеки дорожнього руху.
- Деталі
- Перегляди: 1571
На Сумщині незабаром з’явиться потужна електростанція, що працюватиме на вітровій енергії. Її потужність становитиме 250 МВт.
- Деталі
- Перегляди: 1478
Конструкторське бюро «Південне» завершило збирання льотного зразка супутника дистанційного зондування Землі «Січ-2-1».
- Деталі
- Перегляди: 1591
Тіло членистоногої морської істоти добре збереглося завдяки жорсткому й міцному екзоскелету. Його знайшли учені з Гарвардського університету. Скам’янілості більше 500 мільйонів років.
- Деталі
- Перегляди: 1832
На це питання детально відповіла академік Європейської академії природничих наук, Міжнародної академії екології, Міжнародної академії біотехнологій, доктор сільськогосподарських наук, автор більш як 60 публікацій в сфері харчування тварин і людини, автор більш як 30 винаходів, в тому числі 7 винаходів із застосуванням мінеролу, лауреат багатьох премій та нагород, завідувачка кафедри дієтології Європейського інституту міждисциплінарних досліджень та освіти з центром в м. Ганновері Німеччини Людмила Миколаївна Борисенко. Вона активний пропагандист і організатор руху за здоровий спосіб життя з мінеролом в столиці та в регіонах України під назвою «Органічна Україна», безпосередній учасник досліджень щодо вивчення впливу мінералу на організм людини в Інституті кардіології ім. Н.Д. Стражеска, науковому Центрі радіаційної медицини , Інституті педіатрії, акушерства та гінекології, Національному медичному університеті ім. А.А. Богомольця та в інших науково-дослідних лабораторіях та клініках України.
- Деталі
- Перегляди: 1534
Її можна використовувати не лише в медицині, а й в громадських установах та побуті, наприклад: на дверних ручках чи поручнях, для обгортки харчових продуктів. Останнє допоможе знищити сальмонелу, лістерію та інші бактерії, які можуть бути в їжі.
- Деталі
- Перегляди: 1437
Головним світовим інноватором 2019 року, безсумнівно, став Ілон Маск, який робить технологічні прориви одночасно в кількох наукоємних галузях.
Його компанії представили революційну технологію підключення мозку людини до комп'ютера, вивели на орбіту перші 60 супутників для суцільного покриття планети інтернетом, здійснили керований зліт і посадку на прототипі міжпланетного корабля Starship, виготовили електромобіль-пікап у стилі кіберпанк Tesla Cybertruck.
- Деталі
- Перегляди: 1478
Комісія з ядерного регулювання США дозволила американському стартапу NuScale побудувати в штаті Айдахо (США) випробувальну атомну електростанцію. Стартап збере там 12 невеликих реакторів. Старт роботи намічений на 2026 рік.
- Деталі
- Перегляди: 1498
У листопаді 2019 року на віттер-сторінці британського авіаносця "Королева Єлизавета" з'явилося вражаюче відео польоту резервіста Королівських морських десантників Ричарда Браунінга на реактивному ранці.
- Деталі
- Перегляди: 1523
Після багатьох років розробок і низки невдач під час випробувань у грудні 2019 року стартап The Ocean Cleanup заявив про перший успішний запуск системи, яка щороку збирає океанічне пластикове сміття в пасивному режимі.
- Деталі
- Перегляди: 1655
У звіті "Технології, медіа та телекомунікаційні передбачення 2020" експерти Deloitte стверджують, що сучасні технології роблять велосипед швидшим, простішим і безпечнішим.
"Все більше і більше велосипедистів виїжджає на дороги, їх кількість буде тільки зростати, — пишуть автори дослідження. — Ми прогнозуємо, що у 2022 році відбудеться на десятки мільярдів велосипедних поїздок більше, ніж у 2019 році".
- Деталі
- Перегляди: 1611
Групі дослідників та лікарів з Франції вдалося навчити повністю паралізовану нижче шиї людину подумки керувати рухами екзоскелета. Йому в мозок імплантували датчики, які передавали костюму рухові команди.
У результаті 28-річний француз Тибо зміг пройти понад 100 метрів і виконати прості рухи руками. Свою роботу автори описали в медичному журналі The Lancet.
Сторінка 1 із 2