12 квітня 1866 року народився український фізик-експериментатор Йосип Косоногов. Саме Йосип Косоногов стояв біля джерел створення Української Академії наук, був організатором низки наукових товариств у Києві. Косоногов – учень і співробітник Михайла Авенаріюса, одного з творців першої фізичної школи в Україні. Понад 20 років Йосип Косоногов очолював кафедру географії університету, а від 1985 року – Київську метеорологічну обсерваторію. Написав посібник « Конспект лекцій з атмосферної електрики і земного магнетизму», який тривалий час був єдиним підручником з цих галузей знань.
Опублікував методичний посібник для викладачів «Збірка лабораторних вправ». Саме Косоногов обґрунтував на засіданні підкомісії для організації фізико-математичного відділу Академії наук потребу створення фізичного інституту, його головні напрями.
Та, на превеликий жаль, 22 березня 1922 року раптова передчасна смерть ученого позбавила Академію цього шансу. На жаль, наукова спадщина Йосипа Косоногова не вивчена ще повністю.
Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України