14 квітня 1888 року народився визначний український мовознавець, автор праць з загального мовознавства, славістики, методики викладання мови Леонід Булаховський.
Леонід Булаховський - автор близько 350 наукових праць з різних питань сучасної української мови, її історії, зі славістики, загального мовонавства, методики викладання. Серед методичних праць: «Кілька уваг до програми рідної мови...» (1927), «Методичні уваги до вчителя», «Методика мови і літератури» (1930), «Підручники з української мови для середньої школи» (1952) тощо, у яких описано питання підготовки вчителя української мови.
У червні 1945 Інститут мистецтвознавства АН УРСР під керівництвом дійсного члена АН УРСР Л. Булаховського опрацював видання "Українського правопису".
Булаховський усупереч формально-граматичному напряму обґрунтував положення про єдність граматики з орфографією та стилістикою. Багато працював над загальними і частковими проблемами методики викладання української мови. Науково-дослідницьку діяльність поєднував із практичною в середній та вищій школах, брав участь у підготовці вчительських кадрів, виступав із критичними оглядами методичної літератури.
Помер 4 квітня 1961 року в Києві. Похований на Байковому кладовищі.
Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України