220px-Bruce E. Melnick

Мельник Брюс Едвард (05.12.1949 р.н., Нью-Йорк, США) – астронавт НАСА, (коммандер, капітан другого рангу) Берегової охорони США, віце-президент «Боїнг Флорида Оперейшинз» у космічному центрі Джона Кеннеді.

Походить з української родини, що виїхала до США. Народився в м. Нью-Йорк, але своєю батьківщиною вважає м. Кліауотер у Флориді.

 

З 6 по 10 жовтня 1990 року здійснив свій перший космічний політ на шат тлі Discovery STS-41. 7-16 травня здійснює другий політ на шат тлі Endeavour STS-49. пішов у відставку в липні 1992 року. Має звання коммандера (капітан 2-го рангу) Берегової охорони США. У 1992-1994 рр. працював у компанії Lockheed Space Operations Company директором відділу розвитку технології космопланів в центрі Кеннеді. З 1994 по 1996 рік був віце-президентом, директором відділу конструювання шат тла в компанії Unsted Space Alliance. Пізніше працював віце-президентом відділення компанії McDonnell Douglas в центрі Кенндеді із забезпечення наземних операцій з корисним навантаженням.

У квітні 2001 року в Університеті Західної Флориди отримав почесний ступінь доктора наук.

Нині працює віце-президентом компанії Боїнг у Флориді, якам є частиною групи воєнних компанії Боїнга.

Під час служби на авіа станції Гренд Прейрі написав льотну технічну інструкцію для вертольота НН-65.

Нагороджений двома Авіаційними хрестами «За видатні заслуги», медаллю Берегової охорони «За заслуги», медаллю Берегової охорони «За досягнення», пам'ятною медаллю «За службу по захисту нації», медаллю «За участь у гуманітарних операціях», значками стрілка високого класу з гвинтівки і пістолета. Нагороджений також двома медалями НАСА «За космічний політ».

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України