220px-Roberta BondarСьогодні ми відзначаємо день народження Роберти Лінни Бондар (04. 12.1945, м. Су Сейнт Мері, штат Онтаріо, Канада) - перша канадська жінка-астронавт, перша етнічна українка-астронавт, перший лікар-невролог, що побувала у космосі.

Роберта Бондар навчалася в Університеті Ґвелф (1969), закінчила докторантуру в Торонтському університеті й захистила дисертацію у галузі медицини.

 

Роберта Бондар - науковець (нейрологія). Вирішивши стати астронавтом, освоїла пілотування літаком. Працювала у військово-медичній школі Університету Макмастер у Гамільтоні, Університеті Західного Онтаріо, Медичному центрі Бостона (США).

Під час космічного польоту, який тривав 8 діб, вона проводила дослідження впливів антигравітації (невагомості) на людину та рослини. Вона переконана, що результати проведених нею та її колегами експериментів допомагають вивчати тяжкі захворювання, зокрема діабет та хворобу Шркінсона.

Володарка численних урядових нагород, член Королівського наукового товариства Канади, почесний доктор понад 20 університетів США та Канади.

Ім'я Р. Бондар увічнено у Залі слави Канади. Ним названо кілька шкіл, а в її рідному місті — парк.

Каденюк Леонід Костянтинович,

Перший космонавт незалежної України,

народний депутат України 4-го скликання,

Народний Посол України, Герой України;

Шендеровський Василь Андрійович,

доктор фізико-математичних наук,

професор, віце-президент

Українського фізичного товариства

та дійсний член Наукового товариства Шевченка;

Кушерець Василь Іванович,

доктор філософських наук,

професор, заслужений діяч науки

і техніки України,

голова правління Товариства «Знання» України