• Стипендії – видатним діячам науки
  • „Майстер життя"
  • Перспективи малих ГЕС
  • Вітання з нагородженням
  • Науковці протестують

Стипендії – видатним діячам науки

Газета „Урядовий кур'єр" 5 грудня 2012 року опублікувала Указ Президента України „Про призначення довічних державних стипендій видатним діячам науки".

Стипендії призначені видатним діячам, які досягли сімдесятирічного віку: докторові історичних наук Борису Івановичу Корольову, доктору технічних наук Всеволоду Євдокимовичу Михайленку,окторові медичних наук Віктору Петровичу Недільку,докторові технічних наук Вадиму Георгійовичу Піскунову, докторові хімічних наук Володимиру Георгійовичу Сиром'ятникову,докторові хімічних наук Василю Івановичу Станінцю.

„Майстер життя"

Нинішній грудень в Україні пройшов під знаком видатного мандрівного філософа Григорія Сковороди, якого називають мудрогенієм, „майстром життя". Мислитель відмовився від усіх благ цивілізації, а пішов до простих людей із своїми думками про життя. У світову філософію він, як спосіб мислення, заклав вчення про сенс буття, власний пошук „іскри божої", „сродної праці", тобто тільки такої, яка б приносила задоволення.

Григорій Сковорода зазначав у своїх творах, що людина покликана і зобов'язана бути щасливою, говорив про „життя розуміюче", що значить уміти вибрати для себе потрібну культуру, зрозуміти своє призначення у житті. Більшість його вчень актуальні й сьогодні. Вони ще не осмислені сповна і досі.

Народився Г. Сковорода 3 грудня 290 років тому.

В Україні відбувалася низка наукових конференцій, присвячених видатному землякові, сковородинівських читань, вечорів його пам'яті, виставок його творів. Звучали пісня на його вірші, декламувалися твори.

Створено організаційні комітети, наукові групи по вивченню спадщини Г. Сковороди та підготовки до відзначення через десять років 300-річчя від дня його народження.

У роботі заходів, присвячених Г. Сковороді активну участь брали представники Всеукраїнського товариства „Знання". Голова правління Товариства доктор філософських наук В. І. Кушерець виступив на науковій конференції в Києві, а також в Інституті філософії Російської академії наук в Москві.

Перспективи малих ГЕС

У 1970-80-ті роки в Україні налічувалася майже одна тисяча малих ГЕС загальною потужністю 30 тис. кВт/г. На кінець 90-х їх кількість зменшилася до 150, з яких працювали тільки 49.

На порядок дня постало питання відродження малих ГЕС. У 2009 році запроваджено „зелений тариф" для малих ГЕС. Це мало що змінило. Побудовано лише 3 нові ГЕС, відновлено роботу 26.

20 листопада 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон „Про внесення змін до Закону України „Про електроенергетику" (в частині стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" №10183, а 29 листопада Президент України підписав Указ №5485-У1, що суттєво змінює умови роботи на ринку відновлювальної енергетики України.

Візьмімося за добру справу! Ринок очікує на зростання конкуренції у сфері виробництва електричної енергії, що позитивно вплине на цінову й тарифну політику в електроенергетиці.

Вітання з нагородженням

Колектив Інституту фізики НАН України привітав наукових співробітників кандидатів фізико-математичних наук Уляну Огнисту та Віру Узунову із присудженням Премії Президента України для молодих вчених 2012 року.

В інституті розроблено немало приладів, які можуть зацікавити, до створення яких причетні молоді вчені, зокрема: безконтактний пірометр спектрального відношення ДПР-1 для безконтактного вимірювання температури, візуалізації та зберігання результатів вимірювань; піроелектричні пристрої для вимірювання потужності; лазерний пристрій на основі оптоволоконного лазера для вимірювання відстані; стабілізований за частотою гелій-неоновий лазер; сенсорний спектрометричний аналізатор якості води АКВА-ТЕСТ SP, що може використовуватися в „польових умовах"і дозволяє визначати тридцять п'ять показників якості питної воді та багато інших. Про них можна дізнатися на сайті „Інститут фізики НАН України".

Науковці протестують

В останній день роботи сесії Верховної Ради України 6 грудня 2012 року, коли мав прийматися Державний бюджет на 2013 рік, біля стін парламенту зібралися представники наукових установ Академії наук України з гаслами і транспарантами, якими науковці закликали парламентарів збільшити асигнування на наукові дослідження.

Держбюджет-2013 було ухвалено, на вимогу науковаців народні депутати, у яких був останній робочий день, уваги не звернули. Асигнування на науку зменшилося у порівнянні з 2012 роком.

Науковці готуються до нових протестів.

Отправляйте ваши отзывы на:
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.