- Наука в системі суспільного розвитку
- Практичний семінар для студентів-аграрників
- Аграрний форум
- Користь сміху для здоров'я
Наука в системі суспільного розвитку
Виступаючи на звітній сесії загальних зборів науковців президент Академії наук України Борис Патон сказав: „Саме наука має створити підгрунтя подальшого соціально-економічного та освітнього розвитку".
У доповіді прозвучало багато позитивних прикладів з того, що зроблено українськими вченими у 2012 році, зокрема, торік виконано 3900 робіт за господарськими договорами з вітчизняними підприємствами та контрактами з іноземними замовниками наукової продукції, в різні галузі економіки України впроваджено близько 1700 новітніх розробок, одержано 722 патенти на винаходи та корисні моделі, укладено 86 ліцензійних договорів на використання винаходів.
Дослідження науковців спрямовані на пріоритетні напрями, зокрема такі, як вдосконалення нанорозмірних систем, наноматеріалів і нанотехнологій, вивчення молекулярної і клітинної біології, розвиток біотехнології, вивчення будови та еволюції Всесвіту, модернізацію українського суспільства, стратегію сталого людського розвитку та ін.
Результати наукових досліджень оприлюднені у 25 тисячах статей у фахових журналах і 570 наукових монографіях, в тому числі й за кордоном. Українські вчені видали 74 монографії в провідних зарубіжних видавництвах.
Владним структурам в минулому році надано близько двох тисяч експертних висновків до проектів важливих нормативних актів. Значний внесок науки в забезпечення інноваційного розвитку економіки, передусім, стосовно реалізації програми з науково-технічного супроводу ядерної енергетики України та проектів з упровадження світодіодних систем. Активно діяли науковці в напрямі авіабудівної промисловості та створення ракетно-космічної техніки, запровадження низки біосенсорів, тест-систем та медичних приладів у галузі охорони здоров'я.
В критичному ракурсі прозвучала потреба в необхідності розширення зв'язків із виробничою сферою, співпраці з галузевими міністерствами, активізації взаємодії з приватними виробничими структурами.
Називалися й досить вдалі проекти.
Застосування нової імпульсної геотехнології на свердловинах Державного підприємства „Укргеофізика" дало змогу підвищити дебіт видобутку газу від початкових 100 кубометрів до 15 тисяч за добу, тобто потужність збільшено в 150 разів. Введений в експлуатацію в Харкові водогрійний газовий котел не має світових аналогів, заощаджує до 40 % природного газу у порівнянні зі старими агрегатами, коефіцієнт корисної дії сягає 98 %. Реалізація проекту з упровадження світлодіодних освітлювальних систем для вулиць великих міст України, об'єктів житлово-комунального господарства, станцій метрополітенів дозволило заощадити майже 4 мільйони кіловатгодин. В експлуатацію прийнятий вітчизняний електролокомотив нового покоління, що виготовлений із використанням технічних рішень, запропонованих ученими Академії.
На зборах називалися й причини, які стримують наукові дослідження. Основна – це брак фінансування. В 2013 році кошти передбачені лише на рівні 68,3 % від потреби, капітальні видатки не заплановані взагалі.
Практичний семінар для студентів-аграрників
40 найкращих студентів України візьмуть участь у практичному семінарі на тему сучасних агротехнологій у підрозділі «Байєр КропСайєнс» компанії «Байєр» в Україні за участю асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та агентста «AgriEvent» у рамках Всеукраїнського дня молодого агронома.
Практичний семінар «Технології Байєр КропСайенс» для кращих студентів та випускників агрономічних спеціальностей вищих навчальних закладів України на дослідницькій станції «Байєр Агро Арена Захід» (Тернопільська обл.) відбудеться 31 травня 2013 року.
Під час заходу студенти та випускники агрономічних спеціальностей отримають всебічну інформацію про сучасні технології обробітку сільськогосподарських культур та ознайомляться з особливостями їх використання. Студенти дізнаються про інноваційні технології «Байєр КропСайєнс», а також на практиці освоять особливості вирощування та захисту польових культур. Організатори та учасники семінару переконані, що отримані знання обов'язково знайдуть своє практичне застосування під час майбутньої професійної діяльності студентів.
«Байєр КропСайєнс», Український клуб аграрного бізнесу та агентство «AgriEvent» вже вчетверте проводять практичні семінари для студентів. Досвід підтверджує, що заняття, де поєднуються теоретичні знання з їх практичним застосуванням, викликають значний інтерес у молодого покоління агрономів.
«Байєр КропСайєнс» надає велике значення рівню кваліфікації кадрів виробничих спеціальностей і обізнаності з сучасними технологіями в агрономії, адже це важливий фактор успішної кар'єри молодого агронома. „Ми з радістю знову поділимося своїми знаннями з українськими студентами, які виявили бажання працювати в сільському господарстві», - зазначив керівник відділу маркетингу «Байєр КропСайєнс» Борис Тимофєєв.
„На жаль, дуже часто списані конспекти та прослухані лекції так і залишаються теорією, яку, закінчивши інститут, ти ніде не застосуєш, тому що в реальних обставинах аграрні підприємства працюють абсолютно по-іншому. Сьогодні світ не стоїть на місці, і, звісно, технічний прогрес не обходить стороною й аграрну галузь. І наша освіта та наука не завжди за ним встигають. Тому ось такі практичні семінари, під час яких можна безпосередньо отримати практичні навики роботи в сучасній аграрній компанії, – дуже цінні для тих, хто дійсно хоче працювати в аграрному секторі», - вважає студентка Полтавської державної аграрної академії Оксана Остиста.
Всі учасники практичного семінару отримають сертифікати. Про цю подію інформує прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.
Аграрний форум
Всеукраїнський аграрний форум об'єднав більше 500 сільгоспвиробників. Це відбулося вперше в історії України 25 квітня у м. Харкові.
Сільгоспвиробники об'єдналися для обговорення та вирішення нагальних проблем аграрного сектору. Разом із аграріями майбутнє вітчизняного АПК обговорювали Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, заступник Міністра доходів і зборів Андрій Ігнатов та заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Євген Бердніков.
АПК України постав перед низкою викликів, які здатні зупинити позитивні тенденції в галузі. Про це наголошують сільгоспвиробники і фермери, об'єднані в найпотужніші громадські аграрні структури. На жаль, численні звернення сільгоспвиробників, зустрічі та наради з представниками міністерств і відомств лише частково сприяють вирішенню болючих питань агросектору. У зв'язку з цим головні аграрні асоціації України й організували перший Всеукраїнський аграрний форум.
На порядку денному першого масштабного зібрання аграріїв – найгостріші проблеми галузі. Зокрема, говорили про актуальні питання земельних відносин, проблеми реєстрації договорів оренди та оподаткування підприємств агропромислового комплексу.
Найактивнішою була дискусія навколо можливого скасування податкових преференцій для виробників сільгосппродукції. Ціна питання – 19 млрд грн, які аграрії наразі залишають у своєму розпорядженні за рахунок ПДВ та фіксованого сільськогосподарського податку, що забезпечує помітні темпи зростання галузі.
«АПК нині забезпечує чи не п'яту частину ВВП держави. Крім того, зростає й експорт сільськогосподарських товарів. За минулий рік позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило понад 10 мільярдів доларів. Таких результатів досягли виключно завдяки преференціям, які сьогодні є чи не єдиним засобом державної підтримки аграріїв в Україні. Адже прямої бюджетної підтримки фактично немає», - наголосив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.
Міністр аграрної політики та продовольства підтримав учасників Форуму в необхідності збереження пільгового режиму оподаткування для аграріїв. Водночас у Міндоходів висловили готовність до діалогу з сільгоспвиробниками та їх профільними об'єднаннями.
«Цілком упевнено можна говорити про успішний результат проведення Форуму. Він об'єднав більше півтисячі представників усіх галузей АПК України, зокрема, керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств та агрохолдингів, тваринницьких комплексів і птахофабрик, фермерів, працівників переробних підприємств, громадських організацій і урядових структур, науковців і бізнесменів. Тобто це свідчить про те, що стан галузі не залишає байдужим всіх її представників і, що вселяє оптимізм, владу», - підкреслив Володимир Лапа.
«Вперше за роки Незалежності зібрались всі представники агросектору: від малих підприємств до потужних агрохолднингів. На Форумі були обговорені важливі питання: земельні, фіскального тиску, оподаткування та інші. Прийнято звернення до Президента України від імені учасників форуму, створена координаційна рада, прийнята резолюція і вирішено, що Всеукраїнський аграрний форум буде проводитись щорічно», - резюмував голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко.
Користь сміху для здоров'я
Здоровий сміх не лише покращує злоров'я. На думку деяких японських лікарів, він також нормалізує діяльнвість ендокринної, нервової та імунної систем, стабілізує роботу серця і дихання, тимчасово приносить полегшення тим, хто страждає від ревматизму. Крім того, сміх стимулює діяльність симпатичної нервової системи, завдяки чому відбувається прилив крові до м'язів і активізується діяльність мозку.
Сміх розслаблює все тіло. Добрий, сердечний сміх знімає фізичне напруження і стрес, в результаті чого м'язи розслабляються на термін до 45 хвилин після.
Сміх зміцнює імунну систему, зменшує кількість гормонів стресу і підвищує здатність імунних клітин боротися з інфекціями, поліпшуючи тим самим стійкість до хвороб.
Сміх спричиняє різкий викид ендорфінів, які сприяють очищенню організму і навіть тимчасово зменшують біль.
Сміх захищає серце, покращує діяльність кровоносних судин і збільшує прилив крові, який може допомогти захистити від інфаркту та інших серцево-судинних проблем. Сміх – це сильні ліки для душі і тіла, він є найпотужнішою протиотрутою від стресу, болі та конфліктів. Ніщо не працює швидше і надійніше, щоб урівноважити свій розум і тіло до рівноваги, аніж посміятися.
Дослідження, описане в газеті „Асахі Шимбун", свідчить, що під час сміху м'язи живота "одержують таке навантаження як під час присідання". Психіатр із міста Осака Мічіо Танака підкреслив, що сміх має позитивнний вплив. За його словами, сміх „можливо прирівняти до ефективних ліків без єдиної побічної дії".
Отож, сміх – накращі ліки!
У лондонській газеті „Індепендент" пишеться, що „чотиритижневий курс, під час якого пацієнтам щоденно показували уривки з кінокомедій, виявився ефективним методом боротьби з депресією. Деякі хворі, яким приписували слухати кожного дня протягом 30 хвилин лікувальні терапевтичні касети із записом коміків, повністю виздоровлювали, а стан інших покращувався на 50 відсотків".
Понад сто досліджень, проведених у США, свідчать, що сміх, спричинений жартами, дуже корисний. Він позитивно впливає не лише на осіб, які страждають від депресії, але й на тих, хто має алергію, гіпертонію, слабку імунну систему і навіть рак або ревматоїдний артрит. Те, що сміх сприяє доброму самопочуттю, відоме вже давно, але яким чином це відбувається – ще до кінця незрозуміло.
Але психотерапевт доктор Едд Дунклблау застерігає: уникайте насмішок і сарказму, намагайтеся не бути аж занадто веселими.
„Дослідники підрахували, що лише півхвилини веселого сміху може замінити 45 хвилин спокійного відпочинку, - свідчить польський щотижневик „Приятелька", - А вибуховий сміх еквівалентний трьом хвилинам аеробіки, а десять відвертих посмішок – десяти хвилинам інтенсивного веслування". Крім того, під час сміху втричі збільшується кровообмін, травлення, обмін речовин, функціонування мозку і виведення з організму шкідливих речовин.
Для того аби мати добрий настрій, медики і лікарі рекомендують розпочинати день із усмішки; усміхніться до себе, свого чоловіка або дружини і до своїх дітей. „Навчіться кепкувати із себе. Навіть при найскладніших обставинах намагайтеся знайти щось хороше".
(З випуску „Медицина и советы здоровья" від 21.04.2013 р. - Substribe. Здоровье.)