На ІТ-виставці в Ганновері в Німеччині, на якій експоновано чотири тисячі стендів різних компаній із 62 країн-учасниць, побувало більше 225 тисяч спеціалістів. Для висвітлення її роботи акредитовано дві з половиною тисячі працівників журналістів. Засоби масової інформації, аналізуючи експонати виставки, стверджують, що запропоновані технології в найближчому майбутньому змінять життя кожного і людства в цілому. Чи настане ера роботів як помічників людини? Це одна із сторінок ганноверської виставки. І новинок у цьому секторі досить багато.
Скажімо, в будівництві: на будівельній площадці монітор, що працює в автономному режимі і оснащений цілою системою датчиків, підведених до різних опрерацій на спорудженні певного об'єкта, просигналізує оперативно, передбачить, коли той чи інший будівельний механізм вийде з ладу.
В Німеччині вже курсують економні трамваї, коли відчиняються не всі двері для виходу пасажирів, а тільки ті, через які схоче вийти пасажир, і коли він торкнеться відповідної кнопки. Це економить електроенергію.
А щодо роботів –помічників людини, то їх на виставці досить багато. Познайомимося лише з деякими.
Ось хлопчик Roboy. Його призначення – навчити анатомії студентів-медиків. Вони побачать як працюють м'язи та сухожилля під час руху. Робот передає емоції маленької дитини: може знітитися, почервоніти, засміятися.
„Стриптизери" зібрані з різних авточастин. Замість голови в них світлові прожектори. Вони обертаються в такт музики, що звучить, веселять публіку, танцюючи на шесті.
„Чарлі" – так назвали космособаку. Вона призначена для роботи на Місяці досліджувати важкодоступні ділянки замість космонавтів і пошуку там води. На лапах у неї 60 датчиків, а сенсорні очі можуть оцінювати дистанцію.
Реджинальдом назвали гуманоїда, який на вистаці виконує роль актора, він вже „працює" - веде церемонію відкриття виставки. Робот „уміє" співати, зображує різні сценки, бере участь в спектаклях єропейських театрів.
Цікавими є новинки для комунального господарства. Компанія Intel презентувала ефективність запровадження ІТ в комунальному господарстві, стверджуючи, що кількість побутової техніки в квартирах у найближчі роки зростатиме. В так званому „розумному" будинку оптимізуються витрати на його утримання за допомогою системи датчиків, спрямованих на економію. Якщо ніхто не дивиться телевізор, його відключає система. Якщо у ванній кімнаті нікого немає, світло вимкнеться автоматично. При опаленні квартири встановлюватиметься оптимальний режим у приміщенні.
За допомогою „розумного" будинку досягається максимум комфорту та знижується оплата за користування водою, опаленням, електроенергією майже на третину.
Ще одна цікава новинка. Компанія FreeSculpt експонує 3-D ручку, яка за розмірами лише трохи товща звичайної. Вона може малювати кольорові 3-D об'єкти та узори прямо в повітрі. Це свого роду принтер. Найпростішу ручку-принтер вже можна було придбати на висттавці за 130 євро.(за матеріалами ЗМІ)