Учасники аграрних ринків, представники громадських професійних асоціацій АПК на ІІІ Всеукраїнському аграрному форумі обговорюватимуть поточну ситуацію в агропромисловому секторі та напрацьовуватимуть конкретні рішення для нової влади України з метою забезпечення подальшого сталого розвитку галузі. Форум відбудеться 21 березня 2014 року, у ньому беруть участь більше 500 учасників.
Про що йтиметься?
Численні побори, обтяжлива регуляторна політика та інші перепони для агробізнесу роблять неможливим стабільне функціонування аграрної галузі. За підрахунками експертів Української аграрної конфедерації, сільгоспвиробники щороку втрачають близько 8,5-9,0 млрд грн. на неофіційні платежі, непотрібні дозволи та процедури. «Потребує вдосконалення державної підтримки аграрного сектору шляхом запровадження цільових адресних дотацій бідного населення з метою уникнення ручного регулювання цін на продукти харчування, введення заборон на експорт продовольства та інших заходів, що формують основні інвестиційні ризики та обмежують залучення довгострокових фінансових ресурсів. Необхідно завершувати земельну реформу, подбавши про її прозорість та підтримку збоку суб'єктів аграрного ринку. Має набути сучасних ознак та виразності завершення реформування аграрної науки та освіти», - на цьому наголошує Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
«Така ситуація є неприйнятною для нормальної діяльності сільгосппідприємств, особливо зважаючи на сучасні складні економічні та політичні умови в країні. Значно ускладнює нинішнє становище аграріїв недієва система реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення, відсутність доступного кредитування, в т. ч. під майбутній урожай», – наголосив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.
«Ми розраховуємо на вирішення проблем, які роками накопичувалися в галузі. Адже у нинішніх складних умовах це може стати справжньою загрозою для агарного сектору країни, зокрема, забезпечення нормального перебігу посівної кампанії та гарантування забезпечення внутрішніх потреб продовольством і збереження експортного потенціалу країни», - зазначив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа. Експерт переконаний, що агропромисловий комплекс є локомотивом національної економіки, і саме ця галузь, як і в 2008 році, може стати стабілізуючим фактором в економіці і зберегти позитивне сальдо зовнішньої торгівлі України.
«Для цього аграрії потребують простих і зрозумілих умов роботи, насамперед, у частині прогнозованості оподаткування в АПК.
Збереження податкових пільг (акумуляція ПДВ, фіксований сільськогосподарський податок) допоможе українським виробникам сільськогосподарської продукції зберегти конкурентоспроможність на внутрішньому і зовнішніх ринках, особливо в сучасних умовах валютних коливань. І цей фактор є особливо актуальним з огляду на вкрай низький рівень прямої державної підтримки та великі дотації головних конкурентів вітчизняних аграріїв – фермерів з ЄС та США», - додав голова Ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко.(УКАБ)