Спеціалісти з Редингського університету (Великобританія) провели дослідження, результати якого підштовхнули їх до цікавого висновку: якщо пити не більше трьох келихів шампанського в день, то проявиться благодійний ефект.
У ході дослідження виявилося, що присутні у шампанському фенольні сполуки допомагають поліпшувати просторову пам'ять, яка відповідає за збереження інформації про навколишнє середовище і за наступне використання цих даних в навігації.
Речовини з шампанського діють за допомогою модуляції сигналів в кортексі і ліппокампі, які контролюють навчання і пам'ять. Фенольні сполуки впливають на кількість білків, що відповідають за ефективне зберігання пам'яті в мозку. З віком цих білків стає все менше, а тому ефективність збереження пам'яті погіршується, що призводить до виникнення деменції і схожих до неї розладів.
Вочевидь, шампанське уповільнює наведені вище погіршення, а тому, по суті, попереджує когнітивні вади, появлення яких усі вже звикли чекати в процесі старіння, точніше старіння мозку.
Якщо порівняти шампанське з, наприклад, білим вином, то маємо більш високий рівень фенолів у першому. Саме тому лише шампанське має такий благодійний ефект на мозок.
«Результати даного дослідження вперше довели, що вживання шампанського в помірній кількості має непоганий потенціал позитивного впливу на когнітивні функції мозку, в тому числі й пам'ять», - розповідає професор Джеремі Спенсер, один з керівників дослідження.
Відзначимо, що раніше схожі властивості були виявлені в червоному вині, але там позитивний ефект дають флавоніди, що є в ньому. Трохи раніше спеціалісти того ж Редингського університету встановили, що вживання двох келихів шампанського в день позитивно впливає на серце і циркуляцію крові, а також скорочує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (за публікацією Antioxidants and Redox Signalling і «Новини науки і техніки»).
Було б цікаво знати думку з цього приводу українських учених.