У конференц-залі Товариства «Знання» України 20 лютого відбулося вшанування Героїв Небесної сотні за участю викладачів, студентів Університету сучасних знань, працівників та активістів Товариства «Знання».

До відкриття заходу в залі звучали патріотичні мелодії в пам'ять Героїв Майдану, АТО, що створені українськими композиторами.

На сцені учасники Революції Гідності, студенти 3 курсу Університету сучасних знань спеціальності «Правознавство» Мирослав Кунда і Роман Добровольський, студентка 5 курсу спеціальності «Правознавство» Юлія Кірілова, волонтерка, чоловік якої загинув в АТО, авторка віршів та книги «Небесна сотня» Тетяна Домашенко, активіст Майдану, заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий, колекція Шевченкових творів якого постраждала під час пожежі в Будинку профспілок на Хрещатику, і зараз ним відновлена..

Мирослав Кунда воював добровольцем у групі «Азов», має поранення. 

Вступне слово виголосив голова правління Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор Василь Кушерець. Він назвав усіх працівників, студентів – учасників Майдану та АТО, висловив їм щиру вдячність за патріотизм. За його пропозицією пам'ять про Героїв Небесної сотні присутні вшанували хвилиною мовчання.

Студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» Катерина Шпирко, Дарина Мартиненко, Наталя Сорока, Любов Гаян, Олексій Домашенко прочитали власні та вірші українських поетів про Героїв Майдану. Студентка 3 курсу спеціальності «Філологія» виконала пісню Жанни Боднарук «Майдан».

Власні вірші прочитали члени Спілки письменників України, заслужений журналіст України, учений секретар Товариства «Знання» України Василь Василашко, активіст Товариства, лектор Анатолій Іщук, поетеса Тетяна Домашенко.

У виконанні Тетяни Домашенко прозвучав вірш «Небесна сотня воїнів Майдану»:

Небесна сотня воїнів Христа
З мечем Архистратига Михаїла,
З молитвою за волю на устах
У вічність із Майдану відлетіла,
Небесна Сотня воїнів святих
І душу, й тіло склали за Свободу,
За розбрат нації взяли на себе гріх,
Освячені любов'ю до народу.
Їх імена у Небі голубім
Золотосяйним променем палають,
І над устами Гімн співають.
Вся України – Мати над Хрестом,
Їй серце меч прошив нестерпним болем,
У душу увірвався напролом,
Сльоза пече й пече кривавим морем.
Цвіт нації узято на приціл,
Все нових кілерів злочинець-кат шукає,
Щоб ми не чули крику породіль,
У зав'язі невинний цвіт вбиває.
О мій народе, мученик святий,
У вічності хвилиною мовчання
І Час, і Простір вмить перехрестив
У серці матері молитвою прощання.
Покров Небесний в зорях золотих,
І «Ще не вмерла...» над Майданом лине –
Молитвою сердець усіх святих
Творець Всевишній славить Україну.

Голова правління Товариства «Знання» Василь Кушерець вручив Юлії Кірілловій, Мирославу Кунді, Роману Добровольському, Андрію Редьку нагрудні відзнаки Товариства «Знання».

З нагоди Міжнародного дня рідної мови доктор філологічних наук, професор Київського міжнародного університету Іван Ющук виступив із промовою «Мова - зброя стратегічна», у якій він детально розповів про значення рідної мови, наводив приклади зі світової історії, коли мова народу, який завойовували, принижувалася, йшлося про її повне знищення. Колоніальну політику упродовж тривалого періоду стосовно української мови проводить Росія. Експансія Росії на українську мову продовжується. Росія зрусифікувала Білорусь, це нині нахабно робить на Сході та Півдні України.

Студент 3 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Олексій Домашенко повідомив про свої студії на тему утисків української мови збоку Російської імперії упродовж тривалого часу, починаючи з ХУ1 століття. Зафіксовоно більше сотні указів, розпоряджень про заборону української мови на території України, про заборону видання українських книжок, введення цензури, закриття навчальних закладів. Утиски української мови продовжувалися й у роки радянської влади.

Голова правління Товариства «Знання» Василь Кушерець закликав присутніх не бути байдужими до проблем країни, допомагати нашій армії, берегти й плекати рідну українську мову.

Подаємо окремі виступи на вечорі вшанування Героїв Небесної сотні та рідної мови.

Читайте в додатках:

Прес-служба Товариства «Знання» України

20.01.2015