Затверджено:
Постановою президії ВГО Товариство "Знання" України
від 29 грудня 2020 року,
протокол №3:
 
Президія Товариства "Знання" України постановляє:
 
1. Орієнтовний план організаційних, науково-просвітницьких і культурно-освітніх заходів ВГО Товариство "Знання" України на І півріччя 2021 року затвердити (додається).
2.Надіслати цю постанову в організації Товариства "Знання" України, опублікувати на сайті Товариства "Знання" України, вручити виконавцям.
Президент ВГО Товариство "Знання" України, В.Г. Кремень.
Учений секретар ВГО Товариство "Знання" України В.Ф.Василашко.
 
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН 
головних організаційних, науково-просвітницьких і культурно-освітніх заходів президії Всеукраїнської громадської організації Товариство «Знання» України на І півріччя 2021 року.
 
І. Розглянути на засіданні президії Товариства «Знання» України такі питання організаційної та науково-методичної роботи Товариства:
1. Про підготовку до відзначення Товариством «Знання» України 30-річчя Незалежності України.
Відповідають: Кушерець В.І., Глушко В.А., Василашко В.Ф., Мороз А.С., Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А., Алтухов В.М., Неволов В.В., Харлан А.А., керівники регіональних організацій Товариства.
Березень 2021 року.
2. Про проведення ХVI Шинкаруківських читань на тему: «Гуманістичні ідеї в творчості В.І. Шинкарука: історія і виклики сучасності».
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Мосьондз С.О., Хлевицька Т.Б., Харлан А.А.
Квітень 2021 року.
3. Про здійснення організаційної і науково-методичної допомоги осередкам Товариства «Знання» України Донецької і Луганської областей.
Відповідають: Кушерець В.І., Глушко В.А., Василашко В.Ф., Мороз А.С., Ведєрніков Ю.А., Мосьондз С.О., Алтухов В.М., Неволов В.В., Харлан А.А.
І півріччя 2021 року.
4. Про проведення спільно з НАПН України та іншими організаціями Міжнародної виставки «Освіта і кар’єра в Україні» з презентацією Університету сучасних знань Товариства.
Відповідають:Кушерець В.І., Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А., Лебідь Ю.І., Волошіна Т.В., Харлан А.А.
І півріччя 2021 року.
5. Про підсумки фінансової діяльності Товариства «Знання» України в 2020 році.
Відповідають: Кушерець В.І., Глушко В.А., Мороз А.С., Лебідь В.І., Василашко В.Ф.
Березень 2021 року.
.
ІІ. Розглянути на засіданні правління Товариства «Знання» України такі актуальні питання роботи Товариства:
1.Про заходи, присвячені Дню народження Тараса Шевченка, відзначенню знаменного перепоховання Кобзаря в Україні. Взяти участь в реалізації Проекту програми «Тарас Шевченко єднає народи».
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Неволов В.В., Яблонська Г.Г., Київська міська і обласна організації Товариства «Знання» України.
Березень, травень 2021 року.
2. Заслухати на засіданні правління Товариства творчий звіт Лавріненко Л.В. про діяльність Центру вільного спілкування «Діалог» Товариства «Знання» України в 2020 – і у 1 кварталі 2021 року.
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Неволов В.В.
Квітень 2021 року.
3. Про підготовку і проведення засідання Конституційного клубу
Товариства «Знання» України, присвяченого 25-річчю Конституції України,
Готують: Ведєрніков Ю.А., Мороз А.С., Мосьондз С.О., Мацко А.С. (за згодою). Проводить Кушерець В.І.
Червень 2021 року.
4. Пропозиції щодо подальшого розвитку Університету сучасних Товариства «Знання» України».
Готують: Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А., Неволов В.В. керівники усіх підрозділів Університету сучасних знань.
Відповідають: Василашко В.Ф., Мороз А.С.
До липня 2021 року.
5. Про науково-просвітницьку діяльність, присвячену висвітленню нового Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Спільно з НСПУ і Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Відповідають: Єсипенко Д.М., Василашко В.Ф., Мороз А.С., Ведєрніков Ю.А., Неволов В.В. Травень 2021 року.
II. Основні науково-практичні конференції, зустрічі за круглим столом, лекції учених і діячів культури.
1 Відзначення 70-річчя Леоніда Каденюка, космонавта Незалежної України, Героя України. Зустріч за круглим столом у форматі онлайн передачі в Ютубі, з ублікацією на Сайті Товариства.
28 січня 2021 року.
2. Міжнародний День рідної мови. Зустріч з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем. Презентація нової книги про українську мову мовознавця Івана Ющука «Про шляхи розвитку і утвердження української державної мови».
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Неволов В.В., Харлан А. А.
22 лютого 2021 року.
3. Провести спільно з НСПУ в режимі он-лайн вшанування пам’яті Лесі Українки до 150-річчя від дня її народження за участю лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Лесі Українки Василя Василашка, Марії Морозенко і Анатолія Качана з демонстрацією вистави Чесного театру за п’єсою «Бояриня».
Відповідають: Кушерець В.І, голова Київської організації НСПУ Морозенко М.М., члени Товариства «Знання» і НСПУ Ющук І.П. і Неволов В.В., Марашкін В.В.
25 лютого 2021 року.
4. Презентація науково-просвітницьких видань професора Василя Шендеровського з висвітленням діяльності видатних українських учених, знаменні дати яких відзначатимуться у першому півріччі 2021 року, зокрема до 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського.
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Неволов В.В.,
Січень – березень 2021 року.
5. Всесвітній день письменника. Спільно з НСПУ, заступником голови НСПУ Тетяною Пишнюк-Фольварочною та прозаїком Василем Шклярем. Показ кінофільму за романом Василя Шкляра.
Відповідають: Василашко В.Ф., Неволов В.В.
3 березня 2021 року .
6. Міжнародний день щастя. Творча зустріч з доктором філософських наук, професором Ольгою Гомілко на тему: «Чому люди нещасливі?».
Відповідають: Неволов В.В., Яблонська Г.Г.
19 березня 2021 року.
7.Захід до Дня Космонавтики за ініціативою Адамчук-Чалої Надії Іванівни, дублера першого українського астронавта Леоніда Каденюка, кандидата біологічних наук, доцента кафедри біотехнології ФЕБіТ НАУ, старшого наукового співробітника Інституту археології і природокористування НААН України – участь у проведення Всеукраїнького інтернет-конкурсу студентів та школярів за напрямками: робото-технічна інженерія. планетарні дослідження екзопланет, колонізація та тераформування, космічна біологія.
Готують: Адамчук Чала Н.І., Неволов В.В., Марашкін В.В.
12 квітня 2021 року.
8. «Струни душі письменника Миколи Руденка». Вечір поезії з читанням віршів поета Миколи Руденка відомими акторами, лауреатами Міжнародних і Всеукраїнських мистецьких премій. З участю народної артистки України Галини Яблонської.
Відповідають: Василашко В.Ф., Неволов В.В., Марашкін В.В.
Травень 2021 року.
9. Відзначити 150-річчя геніального українського письменника Василя Стефаника. Зустріч з кінорежисером Олегом Саніним і демонстрація фільму за новелами Василя Стефаника.
Відповідають: Василашко В.Ф., Неволов В.В., Яблонська Г.Г.
14 травня 2021 року.
10. День пам’яті Чорнобильської трагедії. Виступ учасників і жертв Чорнобильської трагедії. Показ документальних фільмів. Виконання пісень на тему Чорнобиля заслуженим працівником культури України, професором Віктором Кавуном.
Відповідають: Ведєрніков Ю.А., Василашко В.Ф., Неволов В.В.
26 квітня березня 2021 року.
11. Презентація книги професора, заслуженого діяча мистецтв України. Василя Неволова «Поки перо рука тримає». Читання уривків з книги лауреатом Міжнародних і Всеукраїнських мистецьких конкурсів, членом НСПУ Кирилом Булкіним.
Відповідають: Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Неволов В.В.
22 березня 2021 року.
III. Організаційно-методична робота щодо вивчення умов проведення науково-просвітницької і культур но-просвітницької роботи за інтересами.
1. Провести зі студентами-журналістами Коледжу Університету сучасних знань до Дня журналіста круглий стіл з проблем розвитку таланту і передової практики в діяльності журналістів.
Відповідають: Василашко В.Ф., Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А.
6 червня 2021 року.
2.Спільно зі студентською Радою Університету сучасних знань провести опитування студентів університету щодо їх лекційних, мистецьких та інших запитів для врахування у плануванні і здійсненні науково-просвітницької роботи в Товаристві.
Відповідають: Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А., Василашко В.Ф.
Березень 2021 року
3. Активізувати зустрічі студентів з видатними діячами культури і науки України з професій, які в Університеті сучасних знань здобувають і студенти.
Відповідають: Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А.,
Постійно
4. Активніше залучати активістів Товариства, студентів і викладачів Університету до участі в діяльності сайтів Товариства, до висвітлення позитиву у діяльності Університету сучасних знань з метою сприяння активнішому залученню до ВНЗ нових вступників в 2021 році.
Відповідають: Мосьондз С.О., Ведєрніков Ю.А., Василашко В.Ф., викладачі Університету сучасних знань.
Постійно.
5. Забезпечувати систематичне висвітлення успішних науково-просвітницьких і культурно-освітніх заходів Товариства в соціальній мережі Інтернету, засобах масової інформації.
Відповідають: Василашко В.Ф, керівники підрозділів.
Постійно.
Учений секретар Товариства «Знання» України В.Ф Василашко.