- Деталі
- Перегляди: 4795
В Україні 19-21 травня пройшов Всеукраїнський фестиваль науки.
Урочисте відкриття відбулося в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України, на якому з вітальними промовами виступили Президент НАН України, академік НАН України Борис Євгенович Патон, міністри: освіти і науки - Лілія Гриневич, молоді і спорту - Ігор Жданов, Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон.
- Деталі
- Перегляди: 4663
У квітні 2016 року по всьому світу в черговий раз пройшов хакатон NASA Space Apps Challenge, в якому вперше взяли участь і українці. Вітчизняний проект Mars Hopper підійшов до півфіналу, випередивши більше сотні інших.
- Деталі
- Перегляди: 4902
Українці Олексій Дундич та Ілля Шумаков розробили мобільний додаток Chatlas для iOS, що дозволяє миттєво перевести телефонні розмови через конференц-зв'язок, передає АIN.ua. Працювали над проектом майже рік, а днями українці випустили першу версію програми. Завантажити її можна безкоштовно, проте за користування сервісом стягується плата. Тарифи залежать від типу дзвінка: прямий виклик перекладача (€0,99 за хвилину) або конференц-зв'язок за участю перекладача (€1,19 в хвилину).
- Деталі
- Перегляди: 4431
Унікальний автобус в майбутньому дозволить розвантажити автомагістралі і частково вирішить проблему пробок. Проект автобуса-порталу представили китайські інженери. Він здатний пересуватися дорогами загального користування, не перешкоджаючи автомобільному руху.
- Деталі
- Перегляди: 4729
Безпілотні літальні апарати (дрони) перетворилися на вже звичне “око з неба”. Вони і раніше привертали увагу своєю майже казковістю. Утім, як показала виставка технологічних досягнень у Шанхаї, з часом дрони стають невід‘ємною складовою багатьох галузей промисловості та сільського господарства. Їх можна використовувати не лише аби фотографувати певні об‘єкти, але й у будівництві та енергетиці. Фахівці переконані, що з часом функції та використання безпілотників зростатимуть.
- Деталі
- Перегляди: 4465
Космос, безумовно, – кінцева межа, якщо йдеться про вивчення стану здоров‘я нашої планети та її еволюції. Супутники – найбільш точний прилад для того, щоб знайти відповіді на основні запитання про клімат, стан океанів, льодовиків, атмосфери, суші та внутрішньої “начинки” Землі.
- Деталі
- Перегляди: 4161
Група австралійських спеціалістів під керівництвом Мії Кобб з Університету Монаша стверджує, що серця собаки і її господаря, коли вони разом, синхронізуються.
- Деталі
- Перегляди: 4538
(продовження, початок в № 2 (73), № 3(74), №4(75), № 5(76), 6(77), 7(78), 9 (80))
Микола Пильчиков - фізик-теоретик, експериментатор, винахідник.
Народився в місті Полтаві 21 травня 1857 року, в сім’ї родових дворян.