В Україні 19-21 травня пройшов Всеукраїнський фестиваль науки.

Урочисте відкриття відбулося в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України, на якому з вітальними промовами виступили Президент НАН України, академік НАН України Борис Євгенович Патон, міністри: освіти і науки - Лілія Гриневич, молоді і спорту - Ігор Жданов, Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон.

У квітні 2016 року по всьому світу в черговий раз пройшов хакатон NASA Space Apps Challenge, в якому вперше взяли участь і українці. Вітчизняний проект Mars Hopper підійшов до півфіналу, випередивши більше сотні інших.

Українці Олексій Дундич та Ілля Шумаков розробили мобільний додаток Chatlas для iOS, що дозволяє миттєво перевести телефонні розмови через конференц-зв'язок, передає АIN.ua. Працювали над проектом майже рік, а днями українці випустили першу версію програми. Завантажити її можна безкоштовно, проте за користування сервісом стягується плата. Тарифи залежать від типу дзвінка: прямий виклик перекладача (€0,99 за хвилину) або конференц-зв'язок за участю перекладача (€1,19 в хвилину).

Унікальний автобус в майбутньому дозволить розвантажити автомагістралі і частково вирішить проблему пробок. Проект автобуса-порталу представили китайські інженери. Він здатний пересуватися дорогами загального користування, не перешкоджаючи автомобільному руху.

Безпілотні літальні апарати (дрони) перетворилися на вже звичне “око з неба”. Вони і раніше привертали увагу своєю майже казковістю. Утім, як показала виставка технологічних досягнень у Шанхаї, з часом дрони стають невід‘ємною складовою багатьох галузей промисловості та сільського господарства. Їх можна використовувати не лише аби фотографувати певні об‘єкти, але й у будівництві та енергетиці. Фахівці переконані, що з часом функції та використання безпілотників зростатимуть.

Космос, безумовно, – кінцева межа, якщо йдеться про вивчення стану здоров‘я нашої планети та її еволюції. Супутники – найбільш точний прилад для того, щоб знайти відповіді на основні запитання про клімат, стан океанів, льодовиків, атмосфери, суші та внутрішньої “начинки” Землі.

Група австралійських спеціалістів під керівництвом Мії Кобб з Університету Монаша стверджує, що серця собаки і її господаря, коли вони разом, синхронізуються.

(продовження, початок в № 2 (73), № 3(74), №4(75), № 5(76), 6(77), 7(78), 9 (80))

Микола Пильчиков - фізик-теоретик, експериментатор, винахідник.

Народився в місті Полтаві 21 травня 1857 року, в сім’ї родових дворян.