Космохімік Одрі Був'є з Університету Західного Онтаріо (Канада) разом зі своїми колегами підтвердив висунуту в 2005 році теорію про те, що речовина Землі та інших планетних об'єктів Сонячної системи має спільне походження, передає портал Science Daily.

Повідомляється, що зроблене відкриття суперечить уявленням про походження нашої планети, що існувало в науковому світі протягом кількох десятиліть.

У своєму дослідженні Був'є і його колеги використовували дані, отримані за допомогою теплової йонізаційної мас-спектрометрії. Аналіз показав, що Земля та інші об'єкти, які формували Сонячну систему на ранній стадії, мають однаковий початковий вміст одного з семи ізотопів хімічного елементу неодиму, а саме: неодиму-142 (142Nd).

Він досить поширений у земній корі і використовується для виробництва такої продукції, як мікрофони і навушники. Тим самим Був'є підтвердив висновки, зроблені ще в 2005 році. Тоді вчені виявили невеликі зміни в складі неодиму-142 між хондритами – кам'янистими метеоритами, які вважаються важливими будівельними блоками Землі і земних порід. Отримані результати інтерпретували як свідчення ранньої диференціації надр Землі (в тому числі кори і мантії) і хондритів протягом перших 30 мільйонів років з моменту появи нашої планети.

Був'є довів, що відмінності у вмісті неодиму-142 вже були присутні в процесі формування Землі, тобто не були привнесені пізніше, як це вважалося досі. Отримані ним дані підтверджують теорію про те, що речовина Землі та інших планетних об'єктів за хімічним складом має спільне походження (Сегодня. Новини науки, 15.09.2016).