На Черкащині вирішили не відставати від досягнень комунікаційних можливостей – цифрових технологій. Пора цифрові технології застосувати на службі.

Український вчений-нейрофізик Антон Філіпчук зробив велике наукове відкриття. Результати дослідження зможуть допомогти людям, які втратили зір або слух.

Вчені з США, Британії та Франції виявили в надрах Антарктиди чотири змізернілих озера.

Вивчивши «Кельтську плиту», дослідники наблизилися до таємниць древньої цивілізації. «Кельтською плитою» назване захоронення заможної жінки і дитини періоду гальштанської та латенської культур, знайдених в 2005 і 2010 роках.

У нещодавно виявленому похованні на місці давньоєгипетського міста Фіви знайшли горельєф з мавпами, які поклоняються богу Ра.

Учені зробили сенсаційне відкриття - на Венері свого часу було таке ж життя, як і на Землі. Про це повідомлялося на офіційному сайті NASA ще в серпні 2016 року. Дослідження продовжувалися і члени групи дослідників NASA розповіли, що Венера протягом перших двох мільярдів років свого існування була придатною для життя. Планета мала атмосферу, подібну до тієї, яка сьогодні існує на Землі.

Глобальна зміна складу атмосфери планети відбулася 2426-2460 мільйонів років тому. Тоді планета була майже повністю вкрита снігом і льодом.

Свято науки розпочалося

На Дніпропетровщині стартував обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

Директор Дніпропетровської МАН Наталія Тягло зазначила, що у 2017 році на заочний етап змагання подано більше 800 робіт на всі наукові відділення, а найбільше – на відділення філософії та суспільствознавства, мовознавства, хімії та біології. Значна кількість робіт надійшла із міст Дніпро і Кривий Ріг.

Германайзе Йосиф (р.н. 1892), історик єврейського походження, чл. УСДРП, професор Київського інституту народної освіти, науковий співробітник ВУАН, секретар її історичної секції, керівник Археологічної комісії, заарештований 1929 р. і засуджений у справі СВУ на 6 років, відбував ув’язнення в Ярославлі і на Соловках, після відбуття кари жив у Саратові. Незабаром знову заарештований. Подальша доля невідома.

Інгредієнти : гречана крупа - 150 гр.; фарш м'ясний - 250-300 гр;.цибуля ріпчаста - 1 шт; томатна паста - 2 ст. л.; часник - 2 зубчики; морква - 1 шт ( невелика ); масло рослинне - 2-3 ст. л.