У серпні відомому ученому, доктору фізико-математичних наук, професорові, відомому фізику й історику науки Василю Андрійовичу Шендеровському виповнилося 75 років.

Президент України П. Порошенко 26 липня 2017 року підписав Указ «Про призначення довічних державних стипендій видатним діячам науки» (№199/2017).

Прем’єр-міністр України В. Гройсман 9 серпня 2017 року підписав Розпорядження (№520-р) «Про затвердження складу Національної ради з питань розвитку науки і технологій», яку він очолюватиме. У складі ради члени Наукового комітету зі строком повноважень чотири роки, члени Наукового комітету із строком повноважень два роки і члени Адміністративного комітету.

Про цілющі властивості меду та продукції з вуликів давно відомо. Комахи-трудяги лікують, урівноважують, продовжують життя людей. А ще: хоч-не-хоч, а, маючи справу із бджолами, мусиш кинути пити і курити.

На Полтавщині, у Більському городищі під час цьогорічних планових археологічних розкопок в урочищі Скоробіри науковці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна під керівництвом кандидата історичних наук Ірини Шрамко в одному з курганів виявили масивні золоті прикраси, імпортовану посудину, схожу на кубок або чашу. У кургані-похованні знайдено фігуру скіфського воїна на коні, бронзові, покриті платиною, бляшки-прикраси для кінної збруї.

Підприємства та стартапи створюють для України імідж технологічної держави. Вони змінюють уявлення про ведення сільського господарства та безпеку власної оселі, полегшують життя власникам домашніх улюбленців, збагачують нафтових магнатів та здобувають компліменти від самого Ілона Маска.

Мурашині кола (мурав'єворот, спіраль смерті, карусель смерті, англ. Death mill) - природне явище, коли одна або невелика група мурах, на перший погляд абсолютно безпричинно, починає бігати по замкненому колу, поступово залучаючи в свій нескінченний цикл все більше і більше інших. Мурахи продовжують свій біг доти, поки не падають намертво, тобто мурашине коло продовжує своє обертання до повного виснаження, залишаючи за собою полчища загиблих.

Астронавти з Австралії та Китаю зафіксували сигнали хмари метанолу в галактиці NGC 4945, яка віддалена від Землі майже на 12 мільйонів світлових років.

Раніше космічний спирт знаходили і в межах Чумацького шляху, в тих регіонах галактики, де формуються нові великі зірки. Зазначається, що такі об'єкти вдається помітити за умов сильного мікрохвильового випромінювання.

175 років тому народився чорноморський козак Микола Бенардос, який ще у 1881 році винайшов електрозварювання і продемонстрував метод на паризькій виставці.

Ткаченко Борис (р.н. 1899), мовознавець-україніст, учень Л. Булаховського й О. Синявського, викладач Харківського інституту народної освіти, співупорядник «Українського правопису» 1928 р. Заслано 1937р.; загинув на засланні (офіц. 1940 р.).