Дослідники з HRL Laboratories і Університету Макгілла в Монреалі розробили пристрій, який підвищує здатність до навчання, передає Ukr.Media. Проект був розроблений при фінансуванні Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA).

"Пристрій, який описується як "неінвазивна транскраніальна стимуляція постійним струмом" (tDCS), застосовує струм до префронтальної кори головного мозку, що призводить до змін у взаємодії між різними ділянками мозку і збільшує здатність до навчання", – йдеться в повідомленні.

За словами головного дослідника доктора Правена Пілла, струм застосовується до саме тієї ділянки мозку, яка відповідає за когнітивні функції, такі як пам'ять і прийняття рішень.

Експерти стверджують, що новий пристрій може збільшити здатність до навчання на 40%. Він випробуваний на макаках, які повинні були визначити місце, де лежить їжа, за допомогою візуальних позначень. Щоб навчитися визначати зв'язок між позначеннями і їжею, тваринам знадобилися 22 спроби. Однак, після стимуляції постійним струмом вони вчилися це робити всього за 12 спроб. Відзначається, що пристрій може стати широко використовуваним через п'ять-десять років.

Раніше вчені розповіли про те, що варто знати про свій мозок. Дослідники з англійського університету Редінга встановили, чим краще годувати дітей перед іспитами, щоб посилити працездатність їхнього мозку. Вони назвали чорницю кращим продуктом, здатним покращувати мозкову діяльність на короткий проміжок часу (Ukr.Media, 5.10.2017).