За найновішими дослідженнями, кожна шоста смерть у світі спричинена поганою екологією. Грузинські винахідники вирішили подолати цю проблему, розробивши персональний фільтр повітря, аби допомогти захистити легені від шкідливих викидів.

З кожним роком боротьба за чистий ковток повітря стає все більш актуальною. Натомість зовсім недавно було винайдено революційний кишеньковий пристрій, який перетворює забруднене повітря у чисте і навіть збагачує його мінералами. "Будь-що, що може зменшити забруднення повітря це добре. Цей винахід ще треба дослідити, але сама ідея – хороша", – грузинський лікар-пульмонолог Ліза Годердзішвілі.

За словами розробників, для перетворення вуглекислого газу в кисень пристрій моделює процес фотосинтезу живих клітин дерева. Його створюють за спеціальною технологією з ДНК дерев і поміщають у змінний картридж. Все, що потрібно від людини – просто вдягнути химерний на вигляд респіратор і дихати.

«Ми спробували відтворити процеси, що відбуваються у дереві, коли воно очищає повітря. Ці процеси дуже складні, але нам вдалося повторити їх у наших картриджах» - так сказав грузинський винахідник Бачо Хачідзе.

Чи стане пристрій панацеєю у боротьбі за чисте повітря – покаже час. Але, схоже, що він має всі шанси на успіх. Адже проблема забруднення атмосфери нині стоїть дуже гостро (за: https://24tv.ua/, автор: Ігор Токар, 25.10.2017).