Вже найближчим часом Європейська комісія планує зобов’язати автовиробників обладнувати всі автомобілі приладом, який буде автоматично обмежувати швидкість відповідно до дорожніх знаків.

У 2020 році на кожному автомобілі, який буде продаватися на території Євросоюзу, має стояти система примусового обмеження швидкості (ISA). З такою пропозицією виступила Європейська комісія з безпеки на транспорті (ETSC). Цей прилад буде обмежувати швидкість автомобіля до максимально можливої на конкретній ділянці дороги.

Розумний помічник регулювання швидкості ISA – це технологія, яка вже доступна на кількох моделях нових автомобілів. Прилад використовує відеокамеру, яка розпізнає знаки обмеження швидкості, а також дані з навігації, в якій прописаний швидкісний режим на різних дорогах. Про місце розташування "свого" автомобіля ISA дізнається з датчиків GPS. Прилад зіставляє ці дані і не дозволяє автомобілю рухатися швидше за обмеження.

Очікується, що після впровадження цієї технології кількість ДТП в Європі скоротиться на 30%, смертельних випадків в них – на 20%.

Система ISA на автомобілі має бути постійно ввімкненою. Однак, існують випадки, коли вона дозволяє перевищити швидкість. Наприклад, при обгоні водій може сильніше натиснути педаль газу і тоді авто «зрозуміє», що систему треба вимкнути. Після обгону ISA знову ввімкне обмежувач швидкості.

Водій також самостійно зможе вимкнути систему обмеження швидкості. Для цього на перших етапах буде спеціальна кнопка. Для деактивації ISA її потрібно буде тримати кілька секунд (зараз подібним чином вимикається система ESP, яка в Європі також є знаковою). Однак, після кожного старту двигуна ISA знову вмикатиметься (24 tv.ua/tehnologiyi_tag113, 30.10.2017).

Продовження публікацій «Забуті імена» в наступному номері.