Протягом століть учені досліджують піраміди Гізи в Єгипті. Одним із питань було те, як давно люди без сучасних технологій зуміли зробити їх ідеально рівними.

Археологи припускають, що давні піраміди в Єгипті люди могли будувати в перід осіннього рівнодення. Єгиптяни вирівнювали стіни за тінню. Як відомо, стіни піраміди Гізи розходяться майже під прямим кутом, що співпадає з вуглом між лініями сторін світла – захід-схід і північ-південь. Відхилення складає всього 1/15 градуса. За словами археолога Глена Дейша, цього давні єгиптяни зуміли досягти за допомогою астрономічних вимірювань, що базувалися на розміщенні полярної зірки.

clip im

Для того, щоб довести свою теорію, Глен Дейш здійснив експеримент. Він відслідкував точку в тіні через регулярні проміжки часу, створюючи плавну криву точок. В кінці дня, за допомою натягнутої струни, вчений перехопив дві точки кривої і створив ідеальну лінію, що йде від сходу до заходу. Зараз це одна з найдоказовіших теорій, що стосується єгипетських пірамід (за матеріалами LifeStyle История Египет,, журналу Science Aalert, 24 Каналу).