Учені розповіли, що клітини людини складають всього-навсього 43% тіла. Решта – це організми-колоністи, які утворюють так званий мікробіом.

Віруси, мікроби, грибки та археї складають більше половини організму людини. Цей показник не залежить від того, наскільки часто чи ретельно миються руки.

microbЗа словами професора Рут Лей, ці мікроби відіграють вирішальну роль у здоров’ї. Зокрема, у переварюванні їжі, регуляції імунної системи, захисті від хвороб та генерації вітамінів. У той же час учений Сарк Мазманян стверджує, що людиною кожного з- нас робить певна комбінація ДНК із ключових організмів.

Спочатку вважалося, що мікробіом перевищує клітини людини у 10 разів. Проте останні дослідження довели, що їх кількість досягає 57%.

Це питання було ретельно досліджене. Згідно з поточною оцінкою, ви майже на 43% - людина, якщо врахувати всі клітини. Решта – мікробіом, відзначають учені. Вони також вважають, що сильні антибіотики, які допомагали долати віспу та інші хвороби, могли нашкодити мікробіому. Саме тому люди все частіше страждають від алергії (за ВВС, LifeStyle Здоровье Здорова, 10 квітня 2018).