Вчені створили мікроскоп, що дозволив показати функціонування клітин у 3D-форматі. Він може показувати взаємодію клітин тільки в прозорих організмах.

Дослідники з Медичного інституту Говарда Г'юза (США) об'єднали попередні розробки у доробках мікроскопів, щоб створити новий, який дозволив показати роботу клітин у живому організмі в 3D-форматі. Про це повідомляє The National Geographic і написали Букви в п'ятницю, 20 квітня.

Групу дослідників очолив лауреат Нобелівської премії з хімії 2014 року - за розвиток флуоресцентної мікроскопії високого розширення Ерик Бетциг.

За його словами, проблема сучасних флуоресцентних мікроскопів полягає в тому, що вони використовують дуже яскраві джерела світла. Така яскравість може пошкодити клітину чи навіть знищити її. Поліпшивши технологію світлової мікроскопії, вчені змогли розглянути клітину без пошкоджень. Зокрема, за допомогою нового мікроскопа дослідники отримали відеороботи живих клітин в організмі у високій роздільній здатності. Вчені вивчили клітини всередині рибок даніо-реріо: їхні ембріони прозорі, саме тому за ними легко спостерігати.

На сьогоднішній день мікроскоп може показувати взаємодії клітин тільки в прозорих організмах. Під шкіру людини він поки заглянути не може. У той же час уже зараз ця технологія є дуже перспективною (Кореспондент. net, 20 квітня 2018).