4 вересня 2019 року вже вкотре біля Касаційного цивільного суду Верховного Суду України, що розташований на Повітрофлотському проспекті, 28, зібралися працівники та активісти Всеукраїнського громадського об‘єднання Товариство «Знання» України з гаслами та вимогами домогтися справедливого вирішення питання щодо незаконно приватизованого приміщення територіальної громади м. Києва по вул. Прорізній (назва колишня), 10, де розміщувалися редакції періодичних видань Товариства.

Прихоплення майна сталося ще в 2008 році, коли приміщення, де розміщувалася редакція журналу «Трибуна» та інших видань, було незаконно приватизоване, згодом перепродане, передовірене і т. п. Господарський суд ще 20 травня 2010 року визнав договір купівлі-продажу майна ТОВ «Лорбук» недійсним.

Тим часои 22 січня 2011 року з порушенням закону представники ТОВ «Лорбук» у вихідний день самоправно змінили замки в приміщенні редакцій, де були унікальні книги та енциклопедії, документи, редакційні матеріали…. .

Відтоді відбулися десятки засідань судів різних інстанцій. а кінця-краю не видно….

Жоден з пікетувальників не міг відповісти на запитання : «Як це називається?» - тяганина, корупція, безвідповідальність, безчинство, головотяпство… А визначення треба шукати. До цієї справи вже причетні десятки суддів. І, вочевидь, серед них не знайшлося такого, який би сказав «досить», це ж … Одним словом, відповідь як назвати ситуацію, що склалася, потрібно шукати. Винних багато. За таких обставин чи можна сказати щось хороше про наші суди?

У руках пікетувальників, серед яких були й активісти, зокрема народний художник України Валерій Франчук із картиною і словами Тараса Шевченка. про справедливість, лектори, журналісти. конкретні поіменні вимоги і звернення: «Судді Стрільчук В.А., Погрібний С.О., Кузнецов В, О., Олійник А.С.. Ступак О.В., Усик Г.І. зупиніть грабіж нерухомого майна»,, «Закони потрібно виконувати», «Вимагаємо відкритого розгляду з викликом учасників справи» та ін. Це правило порушувалося неодноразово.

Де це видано, щоб організація, у стінах якої з лекціями про державотворення, права людини, на актуальні економічні та історичні теми виступають найівідоміші науковці, академіки, професори, доктори та кандидати наук мала стільки поневірянь на юридичній ниві.

Голова правління Товариства «Знання», член-кореспондент НАПН України, професор, доктор філософських наук Василь Кушерець у зверненні до Касаційного цивільного суду Верховного Суду України змушений наголошувати, що «з огляду на суспільну значимість та винятково важливе значення даної справи для територіальної громади міста Києва, необхідності встановити справедливість в питанні захисту та поверненні територіальній громаді належного їй та незаконно цинічно привласненого відповідачами нерухомого майна в центрі міста, задля захисту закону, принципів добра та матеріальних цінностей , звертаємось до Верховного Суду про застосування до розгляду даної справи п. 1 ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод» і викликати для надання пояснень у справі учасників, забезпечення дотримання гласності судового процесу, як основоположного принципу цивільного судочинства…

Наголошуємо, що з метою формування авторитету судової системи та новоствореного Верховного Суду як найвищого суду у системі судоустрою країни, є вкрай необхідним забезпечити гласний та відкритий розгляд даної справи та ухвалити зразкове рішення із застосуванням прямих норм законодавства та моральних засад суспільства».

І єдине врешті-решт прохання: «Винести ухвалу про розгляд справи з повідомленням (викликом ) учасників в судове засідання». ..

Пікетувальники поволі розходилися, не дочекавшись інформації про результати розгляду, призначеного на 10 годину. Упродовж дня телефон, що вказаний на інформаційній дошці суду з обіцянкою одержати інформацію, мовчав. Вочевидь, що результати стануть відомими пізніше.

Прес-служба правління ВГО Товариство «Знання» України (Петро Швець)

4.09.2019 р.