174px-Agatangel Krymskyi15 січня народився титан української науки, видатний орієнталіст України, вчений, політолог, письменник, історик української мови та літератури, дослідник фольклору Агатангел Кримський.
Вже сам той факт, що Агатангел Кримський володів 56-ма мовами, був чудовим перекладачем з багатьох мов іранської і тюркської мовних груп засвідчує, що ця постать унікальна в історії української науки.
Навчався А. Кримський у Лазаревському інституті східних мов у Москві, де практично навчали східних мов майбутніх дипломатів та політиків. З 1898 року він стає доцентом, а з 1900 аж до 1918 року – професором арабської філології й історії Сходу в Лазаревському інституті східних мов у Москві.

За цей час написав капітальні праці з історії та літератури: «Історія арабської літератури», «Мусульманство і його будучність», опублікував понад 500 статей з історії мов, літератури, етнографії народів близького і Середнього Сходу.
Як орієнталіст Кримський є автором цінних наукових праць з ісламу, історії та літератури арабів, турків і персів: «Історія мусульманства», «Історія арабів і арабської літератури світової і духовної», «Історія Персії та її письменства», «Історія Туреччини та її письменства» тощо.
Агатангел Кримський брав також активну участь у творенні словників української мови, впорядкуванні правопису, був редактором першого тому «Академічного словника».
Агатангел Кримський відомий і як письменник, псевдонім А. Хванько. Він написав три збірки «Пальмове гілля»; роман «Андрій Лаговський», збірку «Повісті і ескізи з українського життя».
А. Кримський разом з кращими представниками еліти попав у м'ясорубку НКВС. Його відправили до в'язниці в далекий Казахстан. Там він загинув у тюремній лікарні 25 січня 1942 року в місті Кустанай.

Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України