- Деталі
- Перегляди: 2571
Президент України Петро Порошенко 8 квітня 2019 року 2019 року підписав Указ «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2018 року» №110/2019.
- Деталі
- Перегляди: 2586
На Першій Всеукраїнській олімпіаді креативності, що проходила в столиці України, команда Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді серед 30 команд з різних областей України, здобула найвище друге місце, нагороджена медалями за креативність і сертифікатом участі.
- Деталі
- Перегляди: 2595
На Міжнародній учнівській олімпіаді з екології, що проходила в столиці Кенії Найробі гран-прі та золоту медаль виборов Данило Коваленко, учень 11 класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «КПІ». Він представив проект «Утилізація відпрацьованих шин кріоакустичним методом».
- Деталі
- Перегляди: 2510
Всесвітня організація охорони здоров'я щороку досліджує статистику людства. У 2019 році вона присвячена питанню різниці тривалості життя чоловіків та жінок.
- Деталі
- Перегляди: 2490
Дослідники додали в людські клітини молекули, які сприяють утворенню кисневих радикалів та інших реактивних речовин у присутності світла.
Вчені Единбурзького університету в Шотландії розробили спосіб створення синтетичних біоматеріалів усередині живої клітини.
- Деталі
- Перегляди: 2724
Американські археологи знайшли в Абідосі поруч з храмом фараона Рамзеса II прибудову, прикрашену картушами Рамзеса II. Передбачається, що це палац фараона.
Під час розкопок знайдено кам'яний прохід в іншу будівлю, на якому були нанесені ті ж ієрогліфи, що і біля основи храму. Стіни цього проходу були викладені з цегли-сирцю, а підлога - з вапнякових плит.
- Деталі
- Перегляди: 2541
Село Веселе на Харківщині - єдина сільська громада на сході України, яку вночі видно із космосу.
Що потрібно для того, щоб стати енергонезалежним? Або, як зробити невелику громаду енергоефективною?
- Деталі
- Перегляди: 2550
Про те як Російська православна церква тиснула на Українську церкву, йдеться в історичному документі, що виявлений в бібліотеці міста Тюбінген, куди він потрапив в період Вітчизняної війни, коли був вилучений німцями із українських сховищ.
- Деталі
- Перегляди: 2487
Астрономи, які протягом двох років займаються дослідженням чорної діри у центрі нашої галактики, показали її зображення в прямому ефірі. Вчені використовували для дослідження найпотужніший телескоп світу.
- Деталі
- Перегляди: 2493
Життя на Марсі існує. Про це повідомив американець-уфолог Стів Мартін, який розтлумачує зображення Марса, зроблені NASA. Гучну заяву експерта опублікувало видання Міггог.
- Деталі
- Перегляди: 2518
У Вінниці презентували перший тролейбус власного виробництва.
Про це у Facebook розповів вінницький міський голова Сергій Моргунов: "Після власного трамваю "VinWay" Вінниця матиме і свій тролейбус! Перший дослідний зразок із робочою назвою "Вінниця-ПТС 12" —практично на виході", — написав він.
- Деталі
- Перегляди: 2475
Китайська компанія Huawei, яка найбільше відома виробництвом смартфонів та ґаджетів, заявила про створення власного автомобіля. Модель мають представити вже наступного тижня в рамках Шанхайського автосалону.
- Деталі
- Перегляди: 2672
Технології та зростання тривалості життя людей концептуально змінюють філософію сучасної медицини. Футуролог назвав головні тренди цифрової медицини на найближчі десятиліття.
- Деталі
- Перегляди: 3376
Виявляється, що найдавнішим українським Євангелієм є Нобельське.
Це сенсаційне відкриття здійснила у 2014 році Валентина Тумаш –Ляховець, вчителька-краєзнавець із села Мутавиця, що в Зарічненському районі на Рівненщині.
- Деталі
- Перегляди: 2978
Вийшов другий номер науково-популярного журналу «Наше небо». Його засновник – ВГО Товариство «Знання» України, видавець – ПВНЗ «Університет сучасних знань». це вже 42 випуск журналу від його заснування.