Ідея вишити рушник і присвятити його Тарасу Григоровичу Шевченку виникла під час презентації Рушника національної єдності в Товаристві «Знання» України. Вже досить відомим є факт, що у вишиванні Рушника національної єдності, в якому в орнаментних формах відображена вся Україна, взяли участь вишивальниці усіх регіонів України, а також української діаспори із-за кордону.

Пропозиція створення Рушника «Обніміться ж, брати, мої!», так назвали цей рукотворний витвір, підтримана Благодійним фондом «Український рушник», асоціаціями «Спадщина України», Працівників засобів масової інформації та іншими громадськими організаціями, і нині вже втілена в життя. У вишиванні Шевченкового рушника взяли участь тисячі майстринь з різних сіл і міст України, відомі люди – герої України, ветерани праці, молодь, діти. Шевченківський рушник вже презентувався в лікарнях, де лікуються воїни АТО, в бібліотеках, громадських закладах.

22 травня Рушник «Обніміться ж, брати, мої!» буде представлений на Тарасовій горі в Каневі, де покоїться прах Великого Кобзаря і відбудеться вшанування його пам'яті. В презентації візьмуть участь керівники та активісти Товариства «Знання» України, хор «Чумаки». Представлятиме Рушник група вишивальниць з усіх областей України.

Шевченківський рушник «Обніміться ж, брати, мої!» - це ще один вияв великої шани Поводиреві та Пророкові українського народу – Тарасові Григоровичу Шевченку.