Всеукраїнський з'їзд приватних вищих закладів України, який нещодавно відбувся в Києві, окрім обрання членів до складу Національного агентства якості вищої освіти, порушив низку питань, що потребують вирішення у суспільстві.

З'їзд, зокрема, привернув увагу до того, що заклади освіти державні, комунальні та приватні досі функціонують у нерівних умовах, на відміну від практики, яка існує в багатьох державах світу, коли приватні освітні заклади ніяк не обмежуються у своїй діяльності і вона закріплена законодавчо.

Делегати з'їзду зосередили увагу керівництва держави на проблемах, що мають місце при ліцензуванні та акредитації освітніх послуг, удосконалення системи ЗНО. У своїх виступах делегати зазначали також, що Міністерство освіти та науки України бездоказово наполягає на скорочені кількості вищих навчальних закладів, посилаючись на такий показник як недостатня наповнюваність. Міністерство не враховує того, що вищий навчальний заклад має дбати і про те, щоб наблизити вищу освіту до місця проживання молодих людей, зокрема найбільш це стосується сільського населення.

Сподіваємося, що обрані представники від вищих навчальних закладів до Національного агентства якості вищої освіти спрямують свою діяльність на практичну та організаційну підтримку розвитку приватної освіти в України.

Проведення з'їзду за участю 118 делегатів, які представляти усі вищі приватні навчальні заклади – важливий крок на шляху вдосконалення надання освітніх послуг молодим громадянам України.