Цього року чотири мітинги провели проти судової корупції і сваволі біля приміщення Касаційного цивільного суду працівники Товариства «Знання» України разом з представниками громадськості Києва.

Думається, що мітинги, виступи, яскраві плакати з конкретними вимогами, зверненими до суддів Верховного суду, і сприяли тому, що справу про восьмирічну тяганину з приводу рейдерського захоплення приміщення, орендованого «Знанням» для своїх видань, та розгрому всієї матеріальної, інтелектуальної власності його видань – журналу «Трибуна» та щорічника «Наука і культура» було все-таки розглянуто і Постанову іменем України Верховного суду від 04.09.2019 р. прийнято. Щоправда… з великої і могутньої хмари крапнув лише маленький дощик.

Слід згадати, що полювання на майно Товариства «Знання» почалося десь так з середини 90-х років, коли тодішній міністр науки і технологій В.П. Семиноженко силою влади відібрав у знаннівців капітальне приміщення Будинку економічних та науково-технічних знань, що належало Товариству «Знання» України. Держава подала приклад. І активізувалися всілякі хапуги, рейдери і шахраї то в Києві, то в областях, аби шляхом хитромудрих оборудок поцупити побудовані «Знанням» об’єкти. Навіть готель «Знання», розташований у центрі Києва, захопили. Кількарічна боротьба за його повернення закінчилася у 2008 році перемогою знаннівців.

Не спадає бажання поживитися власністю Товариства «Знання» і нині. Але на захист його активно виступають знаннівці, а також науковці, політики, всі ті, хто розуміє необхідність діяльності нашої просвітницької організації для розбудови української держави на основі справедливості, науки, права і духовності.

Валентина МЕНШУН